Internship - HR Assistant

Angajator: LPP ROMANIA FASHION
Domeniu:
  • Altele
  • Internship
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.09.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Suntem incantati sa anuntam deschiderea unei noi pozitii de Internship pentru rolul de HR Assistant in cadrul departamentului de Payroll si Administrare de Personal, pentru o perioada determinata de 6 luni. Aceasta este o oportunitate excelenta pentru cei care doresc sa isi inceapa cariera in domeniul HR si sa acumuleze experienta practica intr-un mediu profesional dinamic.

    Descrierea jobului

    Responsabilitatile principale ale HR Assistant-ului vor include:

    • Asistenta in gestionarea dosarelor de personal si a documentatiei aferente
    • Suport in ︁procesul de administrare a contractelor de munca si a actelor aditionale
    • Actualizarea bazelor de date si gestionarea informatiilor privind angajatii
    • Suport administrativ general in cadrul departamentului

    Cerintele pentru aceasta pozitie sunt:

    • Studii in curs sau finalizate de licenta sau masterat
    • Abilitati bune de comunicare si organizare
    • Atentie la detalii si capacitate de a lucra intr-un mediu dinamic
    • Cunostinte de baza in utilizarea pachetului Microsoft Office
    • Cunostinte generale privind legislatia muncii reprezinta un avantaj

    Ce oferim:

    • Experienta practica valoroasa intr-un mediu profesional
    • Oportunitatea de a invata si de a te dezvolta sub indrumarea unor specialisti experimentati
    • Stagiu de internship platit
    • Tichete de masa de 40 lei/zi lucrata;
    • Program de lucru L-V;
    • 25% discount in toate magazinele LPP Romania;
    • Asigurare privata de sanatate;
    • Program de suport pentru angajati "Helpp" (psihologic, financiar, juridic)

    Beneficii

    • Asigurare medicala
    • Discount produse companie /companii partenere
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Timisoara, Job national

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    Vezi job-uri similare (47)